Aktualności

Opublikowano: 28 luty 2022

212. rocznica urodzin Fryderyka Chopina - gramy dla Ukrainy!

Urodziny Chopina w cieniu bohaterstwa Ukrainy...

Już 1 marca 2022 w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbędzie się Koncert poświęcony twórczości Fryderyka Chopina w dniu kolejnej rocznicy jego urodzin. Całe wydarzenie odbędzie się w cieniu tragicznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą... Wspólnie zagrajmy dla Ukrainy!

Program koncertu składać się będzie z dwóch części. W pierwszej zaprezentowane zostaną pieśni Fryderyka Chopina w interpretacji Agnieszki Węgrzynowskiej, Aleksandra Kaczuk-Jagielnika oraz Davida Stoklosy. Druga część koncertu będzie połączona z obchodami XV-lecia istnienia Szkoły Muzycznej przy ul. Kłodnickiej we Wrocławiu. Koncert e-moll op. 11 Fryderyka Chopina wykonają Kamil Jankowski, Tomasz Śliwowski oraz Michał Michalski przy towarzyszeniu kwartetu smyczkowego. Wszyscy wykonawcy Koncertu e-moll łączą działalność artystyczną z pracą dydaktyczną w OSM I st. im. prof. Marii Zduniak i SM nr 3 w Zespole Szkół nr 20 we Wrocławiu.
 
Uczta dla duszy rozpocznie się o godz. 18.00, natomiast od godziny 17.00 zapraszamy do wnętrz Klubu Muzyki i Literatury na ucztę dla ciała przy kawie i pysznym cieście.
Podczas wydarzenia będzie możliwość wstąpienia w poczet członków Dolnośląskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.