Aktualności

Opublikowano: 20 luty 2022

Nasze działania w 2021 roku - cz. III

Gorący czas maja i czerwca - działo się! 

Powrót Młodych Zdolnych, ale i inne świetne wieści, ciekawi? 

Po koncercie w Miliczu przyszedł czas na niezwykłe wydarzenie - DTiFC objęło patronatem medialnym Międzynarodową Konferencję Wieloznaczność dźwięku organizowaną przez Koło Naukowo-Artystyczne Kompozycji i Teorii Muzyki AMKL. Pilnie i z ogromną ciekawością śledziliśmy efekty pracy młodych, polskich kompozytorów. I powiemy Wam, że aby posłuchać dwóch koncertów z 20 i 21 maja nie trzeba podejmować bardzo skomplikowanych działań, wystarczy kliknąć w jeden z dwóch linków poniżej: ;-)

I koncert: https://www.youtube.com/watch?v=ajPbpQsxhEM 

II koncert: https://www.youtube.com/watch?v=UGjGXGHw95Q 

Prawda, że proste? I jak grają! 


Maj obfitował w dobre wiadomości, a te przyszły czy też przyleciały z samej Szwajcarii! Duet wrocławskich pianistów: Katarzyna Kluczewska i Mikołaj Ferenc zostali nagrodzeni I nagrodą na Międzynarodowym Konkursie w Lugano. Jeszcze raz przesyłamy ogromne gratulacje! Mikołaj aktywnie działa w strukturach DTiFC niemal od pierwszych dni jego istnienia - jak nie gra na koncertach to pomaga w organizacji, a jego działania są naprawdę wszechstronne. ;-)

Jesteście ciekawi? Potrzymamy Was w niepewności, aż do następnej części podsumowań 2021 roku, ale zapewniamy - WARTO! 


Również w maju mogliśmy podziwiać wirtuozowską grę naszego Wiceprezesa Zarządu - Marka Szymańskiego podczas organizowanego przez Operę Wrocławską projektu Kameralna Wiosna


Kolejne wspaniałe wieści dotarły do nas z Jeleniej Góry. Kamil Piotr Grabowski, wieloletni członek Zarządu DTiFC, również aktywnie działający przy wielu projektach naszego Stowarzyszenia uzyskał I miejsce w plebiscycie Osobowość Roku 2020 organizowanego przez Gazetę Wrocławską. Jeszcze raz przesyłamy Kamilowi GRATULACJE! 


I wreszcie, powróciły koncerty w ramach cyklu Młodzi Zdolni, których organizację przez prawie dwa lata uniemożliwiła nam nieprzewidywalna sytuacja pandemiczna... Ale to dla nas nic strasznego! Do udziału w koncercie tradycyjnie zaproszeni zostali uczniowie wszystkich wrocławskich szkół muzycznych, którzy w minionym roku osiągnęli znaczące sukcesy na konkursach muzycznych. I wreszcie mogliśmy się spotkać z Wami - z naszą publicznością, i to mimo tego, iż Klub Muzyki i Literatury nie mógł, jak to bywało w poprzednich latach, pękać w szwach (a wszyscy pamiętamy ile nas się tam zawsze gromadziło). Widzieliśmy radość w oczach młodych artystów, że wreszcie mogli zagrać przed publicznością! Przypomnijmy sobie ten czas: https://www.youtube.com/watch?v=35KUIMoG5z0&t=2s . 


Nadszedł czas długo wyczekiwanych przez wszystkich wakacji. No tak, czas wolny ale rok 2021 to czas Jubileuszu X-lecia działalności DTiFC, a jubileusz bez koncertu? Nie wypadało. Czy to znad morza, czy z gór, gdzie byśmy nie byli to w nieustannych dyskusjach - aż wreszcie spotkanie i tak - robimy to! A co? Chyba się domyślacie, ale znowu potrzymamy Was w niepewności. Do usłyszenia w kolejnej części!