Aktualności

Opublikowano: 13 luty 2022

Nasze działania w 2021 roku - cz. II

Urodziny Chopina i podróże po Polsce - czyli druga część Podsumowań :-)

Wrocław --> Brożec --> Trzebnica --> Milicz --> ... i to nie koniec ;-) 

211. urodziny naszego patrona świętowaliśmy hucznie! Podczas koncertu w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu wystąpili wrocławscy pianiści: Piotr Alexewicz oraz Tomasz Marut, a usłyszeliśmy m.in. Mazurki op. 24 Fryderyka Chopina, Sonatę h-moll Ferenca Liszta czy Wanderer Fantasy Franza Schuberta. Wspomnienie muzycznego zaproszenia tutaj.

Kto by pomyślał, że kilka miesięcy po naszym koncercie będziemy mogli z dumą stwierdzić, że Piotr Alexewicz został półfinalistą XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, a Tomasz Marut (uczestnik I etapu Konkursu) był reprezentantem Polski podczas wystawy światowej EXPO 2020 w Dubaju!

Patronem wydarzenia był tygodnik Niedziela, na którego stronie została zaprezentowana obszerna relacja z koncertu --> https://www.niedziela.pl/artykul/65458/W-holdzie-Chopinowi  

Partnerami Koncertu byli: Klub Muzyki i Literatury, Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we WrocławiuTelewizja Sudecka, Polifonia Muzyka na WizjiHairdesign by Łukasz Wan, Kawiarnia "Kawa u Joli".

Koncert został zrealizowany telewizyjnie przez firmę Bauza TV&Film z Trzebnicy i był transmitowany na żywo na kanale YouTube Polifonia Muzyka na Wizji, oraz udostępniony na portalu Klubu Muzyki i Literatury, Telewizji Sudeckiej oraz profilu facebookowym Dolnośląskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. 


Następnie 21 marca odwiedziliśmy Opolszczyznę, a konkretnie z koncertem wielkopostnym wystąpiliśmy w Brożcu. 

Kolejnym przystankiem była Łódź, gdzie śledziliśmy poczynania Prezesa DTiFC, Michała Michalskiego podczas III Pianistycznego Forum Młodych Pedagogów. Utworów Mozarta, Rachmaninowa i Chopina możecie posłuchać klikając... tutaj ;-) 


Owa wspomniana zmiana wizerunku DTiFC dokonała się decyzją Zarządu z dnia 12 kwietnia 2021 roku - zostało zmienione logo Stowarzyszenie, a jego autorką jest Natalia Wiśniewska. Zachęcamy do zapoznania się z pracami Artystki: https://www.instagram.com/wisniewska.productdesign/


24 kwietnia w pięknych wnętrzach trzebnickiej Bazyliki św. Jadwigi Śląskiej odbył się koncert zespołu Lumina Vesper, specjalizującego się w wykonawstwie muzyki barokowej. I tym razem przez obostrzenia sanitarne obecność publiczności podczas koncertu była niemożliwa... ale co to dla nas! Dzięki niezastąpionemu zespołowi Macieja Bauzy koncert był transmitowany w Internecie, a ilość słuchaczy była doprawdy imponująca! Z efektami współpracy realizatorów telewizyjnych oraz Muzyków: Agnieszki Węgrzynowskiej, Magdaleny Wypych, Karoliny Michalskiej i Marka Szymańskiego możecie zapoznać się tutaj. :-)

Bardzo chcieliśmy już wtedy się z Wami spotkać, a jednak słowa prelegentki koncertu - Joanny Kołodziejskiej "...mamy nadzieję, że już niebawem spotkamy się na żywo, kiedy nadejdzie troszeczkę lepszy czas..."  jeszcze z nami pozostały...

Wydarzenie było współorganizowane z Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy


W weekend majowy na zaproszenie p. Jolanty Wybierały - Dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Miliczu, DTiFC zostało Partnerem organizowanego przez Szkołę Koncertu z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W Miliczu byliśmy po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni! :-) 


Do wakacji zostały wtedy niecałe dwa miesiące, a u nas dużo się jeszcze działo, ale o tym w cz. III już niebawem!